Nicosia (IT-Sicilia)

V minulosti, až v roce 1898, se Francesco Nicosia, prapradědeček současného majitele, rozhodl otevřít svůj první vinárenský obchod ve městě Trecastagni na východním svahu hory Etna. Byla to zlatá éra etnaských vín, která byla – už tehdy – pro svou mineralitu a "sopečnou" osobnost známá a vážená po celé Evropě. Ke konci dvacátého století však rodina prošla podnikatelskou křižovatkou díky vytrvalosti, odvaze a inovačnímu duchu Carmela Nicosii, současného majitele. Investicí do rozšíření a restrukturalizace vinic a výstavbou moderního sklepa pomohl přeměnit rodinný podnik na jednoho z předních hráčů v obnovení sicilského vína v Itálii i ve světě.

Nicosia je dynamická, moderní a efektivní společnost, která se dívá do budoucnosti, ale nepřestává ctít tradici. Vedou ji Carmelo Nicosia, asistují mu jeho synové Francesco a Graziano a tým mladých lidí jako je oenoložka Maria Carella, kteří plně interpretují ducha společnosti. Podporuje nejlepší vinohradnické oblasti na Sicílii s plným respektem k životnímu prostředí, soustředí se na nejlepší původní odrůdy a mezinárodní odrůdy, které se nejlépe přizpůsobí Sicílii, podporuje nejlepší surový materiál výběrem nejlepších hroznů a obrovskou péčí o práci ve sklepě. Dlouhá a vzrušující cesta kvalitou, aby se produkovala vína, která představují to nejlepší ve sicilském vinařství.

Vinárna v Trecastagni je místem, kde se setkává tradice s ultramoderní technologií. S rozlohou téměř 2500 metrů čtverečních, mezi prostornými vinařskými prostory a zkušební laboratoří, velkými nerezovými nádržemi a sudy, ultramoderní linkou na plnění lahví, prostorem pro zrání lahví a sugestivním podzemním sklepem na sudy, je sklepem, kde bije srdce společnosti.

Zde, v pohostinném vinárenském obchodě, jsou návštěvníci vítáni, aby si sami ochutnali konečný výsledek snahy společnosti. V tomto skutečném "útočišti", daleko od hektického tempa každodenního života, před majestátním výhledem na sopku, mohou hosté v Cantine Nicosia zúčastnit ochutnávek a událostí, ve kterých je víno vždy hvězdou.

 

 

 
380
120013801200

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem