Muri-Gries (IT-Alto Adige)

Itálie - Alto Adige - Bolzano

V roce 1845 se benediktini přestěhovali z Muri ve Švýcarsku do Griesu v Jižním Tyrolsku, kde převzali augustiniánský klášter. S tímto krokem převzali také dlouhou tradici vinařství, kterou pečlivě rozvíjeli v duchu symbiózy kláštera, vinárny a statku, což je dodnes stále patrné. V 21. století to přineslo širokou paletu vynikajících vín z MURI-GRIES, včetně řady Abtei Muri, která je produkována od roku 1989 z vybraných hroznů z nejlepších vinic.

Klášter se dlouhodobě zavázal k odrůdě Lagrein jako k původní odrůdě. Toto závazek spočívá v udržitelné práci s odrůdou, která se v našich vinicích kláštera cítí jako doma a díky tomu i vzkvétá. Roky po roce tyto révy přinášejí stále impresivnější výsledky. Za to vděčíme také starým révám zasazeným v 30. letech, které používáme k výběru vynikajícího vinohradnického materiálu a neustále se snažíme zaměřit na charakteristický charakter Lagreinu: elegantní červené víno s silnou identitou, zároveň velmi složité a přístupné – a to je znakem MURI-GRIES.

Vinařský statek MURI-GRIES má 35 hektarů vinic na výborných lokalitách v okolí Bolzana a Appiana. Klášterní vinice nabízejí vynikající terroir, který spojuje vynikající půdy s velmi příznivým klimatem. Klosteranger je název historického místa o rozloze 2,7 hektaru. Je to vášeň, výzva a první liga pro práci ve vinohradě. Ohraničen klášterní zdí, je Klosteranger ideálním prostorem pro naše projekt na jedné vinici. Během posledních dvaceti let zahrnoval výzkum, sazení, pečlivý výběr a neustálé zlepšování. Vynikající kvalita a propustnost půdy zůstaly nezměněny po staletí. Nedaleká řeka Talfer dodává čistý aluviální materiál, a slunce poskytuje hojné zásoby tepla a světla i dlouho po skončení léta. Takže podmínky jsou ideální pro vynikající víno: naši Lagrein Riserva Vigna Klosteranger.

Klosteranger Frühling 13

 
330
8001330800

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem