Jabloňka

Jsme malé, pražské, moderní vinařství jehož cílem a posláním je navrátit Černému kopci v pražské Troji jeho krásu a šarm. Obnovujeme pěstování vinné révy tam, kde měla tradici již za vlády Karla IV a  nabízíme milovníkům vína možnost ochutnat z naší “boutique” produkce především odrůdy rýnského Ryzlinku.

Svah Černého kopce, na kterém se vinařství Jabloňka rozkládá, je orientován jižně nad řekou Vltavou a pyšní se nádherým výhledem na celou Prahu. Díky jeho břidlicovému podloží se subtropickým charakterem dostává naše  réva výjimečně silný základ své chuti. 

Historie vinařství Jabloňka sahá do roku 2013, kdy jsme po náročné rekonstrukci zámečku Jabloňka  v jeho okolí objevili původní kamenné terasy a vycítili jsme jejich potenciál a výzvu do další práce. Vinné terasy  jsme nechali postupně čistit a  a zpevňovat kamennou opukou a  během následujících 10-ti let jsme na ploše přes 1ha vysadili vice než 6000 hlav od tří odrůd bílého vína – Tramín červený, Ryzlink rýnský a Ryzlink rýnský červený. V poslední etapě budování vinařství jsme dokončli také budovu vinařství s veškerým technologickým zázemím.

 

 

 
390
3911390391

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem