Marchesi Migliorati (IT-Abruzzo)

Abruzzo je regionem, který se pyšní některými z nejúchvatnějších krajinných scenérií v Itálii. Třetinu regionu pokrývají hory a další třetinu chrání národní parky, zatímco zbývající část nabízí některé z nejlepších zemědělských ploch v Itálii. S nejdelším úsekem pobřeží na Jadranu v zemi a majestátním masívem Gran Sasso Nord Ovest hostí Abruzzo desítky různých terroirů a mikroklimat. A právě tato výjimečná přírodní biodiverzita (ve které vinice existují harmonicky vedle pastvin plných ovcí a luk plných krokusů určených k produkci šafránu) umožňuje ekologické vinařství pro vína od Marchesi Migliorati.

Vinice svěřené do péče Marchesi Migliorati se nacházejí ve Val di Sangro, divoké a nádherné části Abruzza, která se táhne přes kopce a pod úpatím hor.

Nadmořská výška a expozice vinic umožňují révě absorbovat všechny paprsky slunce, které vystupují v oblasti Majella, od hor Morrone, zatímco zároveň těží z nižších teplot než na pláních, což zajišťuje kontrolované zrání a vysokou koncentraci aromat v hroznů. Rozhodli jsme se prosazovat místní odrůdy této oblasti, zaměřujíce se na výrobu nejvyšší kvality a zdůrazňujíce vnitřní charakteristiky hroznů, omezujíce zpracování v sklepě na minimum a minimalizujíce přidávání síranů. Naše interpretace odrůd Montepulciano, Trebbiano, Cerasuolo a Pecorino jsou živé a minerální vína, která odrážejí úžasnou oblast obklopenou kopci s výhledem na moře, kde tyto místní odrůdy našly svůj ideální ekosystém. Všechna naše vína jsou vyráběna z ekologického a biodynamického zemědělství a jsou certifikována jako veganská (neobsahují přísady živočišného původu).

 
380
4001380400

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem