PAX (AT-Wachau)

Vinařství PAX je místem, kde se láska k vinicím a oddanost výrobě vína spojují v jedinečný umělecký projev. Majitel vinařství se věnuje vinařskému řemeslu od dětství a v průběhu let zdokonalil své dovednosti. Ještě aby ne, když jeho otec není nikdo jiný, než legendární F.X.Pichler.

Vinařství klade zvláštní důraz na péči o své staré révy, které dorůstají až do věku 60 let. Tyto staré révy přinášejí zvláštní aromatické hrozny a jsou ošetřovány s pečlivostí a pokorou. Sklizeň ve vinohradech probíhá ručně a hrozny jsou šetrně přepravovány do sklepa.

V samotném procesu výroby se vinařství zaměřuje na zachování autentičnosti a charakteru hroznů. Po jemném lisování či lehkém stlačení se mošt fermentuje v dřevěných sudech nebo nerezových nádržích za optimálních podmínek, což umožňuje plné rozvinutí vůně a chuti vína.

Po dokončení kvašení se víno ponechává na kvasničném lůžku co nejdéle, což přispívá k jeho harmonii, filigránové struktuře a dlouhému skladování. Výsledkem jsou vína, která přinášejí neopakovatelný zážitek při každém degustaci.

 
1100
1500111001500

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem