Benoit Chauveau (FR-Vallée de la Loire)

Na začátku 20. století začala rodina Chauveau s pěstováním vinné révy, ale až do nedávna zůstávalo smíšené zemědělství jejich hlavní činností. V roce 1995 převzal Dominique Chauveau vinice svých rodičů a později i vinice svých prarodičů, což přeměnilo Domaine Chauveau v renomovaný vinařský statek. Dominique se zasvětil péči o vinohrady a výrobě vína, zatímco jeho manželka Emmanuelle se postarala o administrativu a obchodní aspekty.

Díky jejich úsilí se statek rozšířil na více než 17 hektarů, včetně prestižních oblastí Pouilly Fumé, Pouilly sur Loire a Coteaux du Giennois. V roce 2012 byl dokončen nový sklep, což umožnilo zdokonalit proces výroby vína.

Rok 2021 přináší novou generaci na statku s příchodem dcery Lise, odbornice na vinařství a oenologie. Výsledkem jejich práce jsou vína s chráněným označením původu Pouilly Fumé, která mají jedinečný charakter, vyplývající z odrůdy Sauvignon Blanc a terroiru.

Název Pouilly "Fumé" lze vysvětlit jak odrůdou hroznů, tak terroirem. Zralé bobule hroznů odrůdy Sauvignon, nazývané také "Blanc Fumé", mají šedý, kouřově zbarvený povlak. Tato charakteristika je také spojována s proslulou vůní "křemene," specifickou pro terroir Pouilly Fumé

Les vignes une nuit de gel

 
310
5001310500

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem