Novinky

Borgogno, legenda Piemontu !

istorie tohoto ikonického vinařství sahá až do roku 1761, kdy Bartolomeo Borgogno založil vinařství. Vinařství Borgogno hospodaří na 31ha vinic, z toho 5 hektarů je osázeno bílými odrůdami Riesling a Timorasso. Nejzajímavější parcely mají na 5 význačných cru v Barolu a to Liste, Cannubi, Cannubi San Lorenzo, Fossati a San Pietro delle Viole. Naskladnili jsme spoustu novinek, včetně Barolo Riservy v několika ročnících !

Ecker-Eckhof, Wagram, AT

Mezinárodně uznávané vinařství s vinicemi o rozloze 24 hektarů kde, Bernhard Ecker a jeho partnerka Alexandra,
kteří pokračují v duchu Bernhardových rodičů, Johanna a Marianne, s cílem vyrábět poctivá, charakterní vína.

Wachau

Florian Schneeweis je pokračovatelem dlouhé tradice vinařské rodiny Schneeweis z Spitz an der Donau, kteří hospodaří na 7ha vinic. Zvláštností regionu Wachau je jejich klasifikace, vína jsou rozdělena do kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd a to výhradně dle obsahu alkoholu ve víně. Od Florina máme v nabídce vína všech tří kategorií.

Languedoc

Famille Fabre, rodinné vinařství z jihu Francie, z Languedocu. Jednoduchá, lehce pitelná vína se skvělým poměrem kvality a ceny. Od naturálního pét-natu, přes svěží sauvignon až po plný Cabernet sauvignon s drsnou tříslovinou.

Víno týdne

Na tento týden pro vás vybral víno Martin. Rozhodl se pro Zweigelt z rodinného vinařství Faber-Kochl z Rakouska. Matka Maria s dcerou Annou ve vinařství nedaleko od Poysdorfu produkují skvělá, jednoduše pitelná ovocná vína. Martinovo představení vína si prohlédněte ZDE.

Víno z Prahy

(nééé, nemyslíme víno pro Pražáky), jsme moc rádi, že jsme se domluvili na spolupráci s malým rodinným vinařstvím Jabloňka, které se nachází v Tróji, na tzv. Černém kopci a určitě jste si ho všimli, když jste z Holešovické strany najížděli do tunelu Blanka, zámeček a pod ním terasy vinic jsou k nepřehlédnutí. Ochutnejte jak se majitelům daří obnovovat zašlou slávu pražského vína....

potřebujete skleničky?

nově jsme náš sortiment rozšířili o skleničky značky Rona, které znáte od nás z The Eatery. Pokud tedy je vaše domácí sada nedostatečná či již značně prořídlá, přidejte si ke své objednávce vína a my, jako vždy, vše doručíme!

Stránka 1 z 3 - 21 položek celkem