Novinky

Wachau

Florian Schneeweis je pokračovatelem dlouhé tradice vinařské rodiny Schneeweis z Spitz an der Donau, kteří hospodaří na 7ha vinic. Zvláštností regionu Wachau je jejich klasifikace, vína jsou rozdělena do kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd a to výhradně dle obsahu alkoholu ve víně. Od Florina máme v nabídce vína všech tří kategorií.

Languedoc

Famille Fabre, rodinné vinařství z jihu Francie, z Languedocu. Jednoduchá, lehce pitelná vína se skvělým poměrem kvality a ceny. Od naturálního pét-natu, přes svěží sauvignon až po plný Cabernet sauvignon s drsnou tříslovinou.

Víno týdne

Na tento týden pro vás vybral víno Martin. Rozhodl se pro Zweigelt z rodinného vinařství Faber-Kochl z Rakouska. Matka Maria s dcerou Annou ve vinařství nedaleko od Poysdorfu produkují skvělá, jednoduše pitelná ovocná vína. Martinovo představení vína si prohlédněte ZDE.

Víno z Prahy

(nééé, nemyslíme víno pro Pražáky), jsme moc rádi, že jsme se domluvili na spolupráci s malým rodinným vinařstvím Jabloňka, které se nachází v Tróji, na tzv. Černém kopci a určitě jste si ho všimli, když jste z Holešovické strany najížděli do tunelu Blanka, zámeček a pod ním terasy vinic jsou k nepřehlédnutí. Ochutnejte jak se majitelům daří obnovovat zašlou slávu pražského vína....

potřebujete skleničky?

nově jsme náš sortiment rozšířili o skleničky značky Rona, které znáte od nás z The Eatery. Pokud tedy je vaše domácí sada nedostatečná či již značně prořídlá, přidejte si ke své objednávce vína a my, jako vždy, vše doručíme!

nová vína z Alsaska

v Alsasku jsme vybrali 2 nová vinařství. Obě jsou to malé rodinné podniky, Joseph Fritsch, tradiční vinařství a Etienne Simonis zase biodynamické vinařství, které se snaží vína utvářet "trochu jinak" Na zdraví!

Stránka 1 z 2 - 18 položek celkem